Kurie varžtai yra geriausi?

13

 

Kurie varžtai yra geriausi?

Terasos lentos varžtai yra konstrukcinis elementas, lemiantis konstrukcijos ilgaamžiškumą ir stabilumą bei montavimo darbų lengvumą. Kokius varžtus rinktis terasos lentoms?

Kokie yra geriausi terasos lentų varžtai. Terasos statybai reikia ne tik tobulų apdailos medžiagų parinkimo, bet ir surinkimo elementų. Varžtai, kuriais viršutinės lentos bus tvirtinamos prie atraminių sijų, yra labai svarbūs. Šiuolaikiniai sprendimai leidžia visiškai paslėpti tvirtinimo sistemą – taip galite pamiršti terasos paviršių subjaurojančias varžtų galvutes ar vinių. Kokie yra geriausi terasos lentų varžtai? Į ką atkreipti dėmesį renkantis tvirtinimo detales? Svarbūs keli veiksniai.

Geri varžtai turėtų:

–    užtikrinti maksimalų konstrukcijos tvirtumą, stabilumą ir stiprumą-    būti patvarus, atsparus mechaniniams pažeidimams, susijusiems su lentų „darbu“ ir vandens bei kitų nepalankių veiksnių poveikiu-    užtikrinti lengvą surinkimą ir, jei reikia, išmontavimą; Šiam tikslui idealiai tinka savaime gręžiantys varžtai-    likti nematomas iš išorės, kad niekaip nepakenktų terasos estetikai

Kalbant apie vandens veikimą, didelę reikšmę turi plieno, iš kurio pagaminti varžtai, tipas.

Kokie varžtai terasai? Cinkuotas plienas ar nerūdijantis plienas? Kurie terasos varžtai tiks geriausiai?

Reikėtų prisiminti, kad medis, net ir gerai apsaugotas, sugers tam tikrą drėgmės kiekį. Todėl reikia naudoti varžtus, pritaikytus „dirbti“ sunkiomis išorės sąlygomis, t.y., pagamintus iš atitinkamos medžiagos ir tinkamos technologijos. Šiuo klausimu yra keletas sprendimų. Vienas iš jų – cinkuotas plienas. Jis skirtas naudoti korozinėje aplinkoje, nors reikia pažymėti, kad jo ilgaamžiškumas yra ribotas. Varžtų paviršiuje esantis cinkas apsaugo nuo vandens, tačiau bėgant metams nusidėvi. Todėl tvirtinimo detalės gali prarasti kai kurias savo savybes. Tada jų buvimo pėdsakai gali atsirasti ant medžio paviršiaus negražių, rausvų dėmių pavidalu. Ypatingais atvejais korozija taip pat gali susilpninti konstrukcijos stiprumą. Patvariausias sprendimas yra nerūdijančio plieno naudojimas. Skirtingai nei cinkuotas, jis iš išorės nėra padengtas antikoroziniu sluoksniu, o sumaišytas su chromu, sukuriant itin atsparų vandeniui lydinį. Nors šios medžiagos gamyba yra brangesnė, skaičiuojant ilgalaikėje perspektyvoje, ji verta savo kainos. Nerūdijantis plienas garantuoja, kad varžtai medyje išliks nepažeisti metų metus, o terasa išlaikys stabilumą ir estetinę išvaizdą. Be to, yra ir varžtų su keramine danga. Šiuo atveju pagrindinis privalumas – galimybė labai tiksliai ir lengvai surinkti be pavojaus sugadinti medieną.  

Kas yra „Camo“ varžtai? Svarstote, kokius varžtus pasirinkti?

Susipažinkite su Camo varžtais. Kas tai? Kuo jie išsiskiria iš kitų gaminių? Pirma, jie praktiškai nematomi iš išorės. Jis montuojamas ant atskirų lentų kraštų, todėl jos lengvai paslėptos nuo akių. Antra, jie įsukami 45 laipsnių kampu, todėl užtikrina didesnį konstrukcijos stabilumą – apriboja lentų darbą iki minimumo. Trečia, jais labai paprasta naudotis. Jie yra savaime gręžiami, todėl daugeliui medienos rūšių nereikia iš anksto gręžti skylių – tai puikiai sutaupo laiką (išskyrus tropinius medžius, kurių dauguma yra labai kieti). Ketvirta, skirtingai nuo kitų paslėptų tvirtinimo sistemų, prireikus Camo varžtai taip pat lengvai nuimami. Dėl to jūs galite lengvai pakeisti kiekvieną lentą, net jei ji yra terasos viduryje. Šie varžtai leidžia montuoti visų rūšių lentas, kurių storis iki 35 milimetrų. Atkreipiame dėmesį, kad tokio tipo sujungimams atlikti reikia naudoti specialiai sukurtus Camo įrankius, kurie užtikrina labai greitą ir tikslų darbą, o taip pat neleidžia pažeisti lentų. 

Straipsnis sukurtas bendradarbiaujant su www.terasostvirtinimai.lt